Odor Control

RINO E TURBO

 

Maszyna antyodorowa Odor Control RINO E TURBO

Urządzenia są  przeznaczone do aplikowania środków do dezodoryzacji powietrza drogą aerozolową. Mogą pracować na niskoagresywnych, bezpiecznych dla człowieka preparatach – niwelujących uciążliwości odorowe  – dostępnych w ofercie producenta maszyn lub innych  reagentach. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym mogą pracować w metodzie dezodoryzacji suchej i mokrej. Niskie ciśnienie pracy pozwala na rozprowadzanie zamgławiarkami pożytecznych mikroorganizmów.

Urządzenia są skonstruowane w sposób pozwalający na szybkie reagowanie na uciążliwości odorowe i dają możliwość:

  • zastosowania preparatu, który w danych warunkach pogodowych i przy danym rodzaju odorów jest najskuteczniejszy (dezodoryzacja mokra, dezodoryzacja sucha, mikroorganizmy),
  • zastosowania maszyny w miejscu zakładu, w którym pojawia się konieczność dezodoryzacji (urządzenie mobilne),
  • stworzenia bariery antyodorowej dzięki ukierunkowanemu wentylatorem silnemu strumieniowi mgły,
  • programowania czasu pracy maszyny, aby dezodoryzacja była najbardziej efektywną.

Skuteczność:

Sucha mgła roztworu wirowego łatwo i szybko rozprzestrzenia się w powietrzu czyniąc zabieg dezodoryzacji bardzo skutecznym. Przed wydostaniem się z dyszy dyfuzyjnej jest zawirowywana, co znacznie poprawia jej cyrkulację. Ma to znaczenie podczas zabiegów dezodoryzacji w trakcie prac w miejscach przeładunkowych, przerzucania kompostu, odsiewania, zrzutu osadu, itp. Mikroskopijne cząstki roztworu preparatu zostają zawieszone w powietrzu wiążąc tiole i poprawiając jakość hedoniczną powietrza. Urządzenie charakteryzuje się dużą skutecznością działania dzięki autorskiej konstrukcji dyszy mgławiącej i zasięgowi penetracji.  W kubaturach zamkniętych maszyna skutecznie zamgławia do 5000 m3 w terenie otwartym nawet do 200 mb.